Podprimo prizadevanja za dostopnost semen! Ob mednarodnem dnevu semen 26. aprilu opozarjamo, da so semena osnova naše hrane in našega preživetja. Zato jim namenimo nekaj minut in odkrijmo, zakaj je pestrost sort in dostopnost semen, zlasti ekološko pridelanih, vse bolj ogrožena, in kaj lahko storimo, da bo bolje. Spletni seminar 23. aprila je IFOAM (Mednarodna zveza gibanj za ekološko kmetijstvo) pripravil globalni spletni seminar več »
S projektom Glasovi podeželja (Rural Voices 2030) želimo mladim približati pomen rodovitnih tal kot neobnovljivega vira in poudariti njihovo vlogo v širšem kontekstu trajnostnega razvoja in globalnega državljanstva. Prek poglobljenega razumevanja teh povezav jih želimo opolnomočiti za prevzem aktivne vloge pri oblikovanju trajnostnih rešitev. Naš cilj pa ni le vključevanje mladih. Prizadevamo si za celostno krepitev zmogljivosti izobraževalcev in spodbujati neformalno izobraževanje o temah več »
Konec novembra smo se udeležili Humanitasove 9. nacionalne konference globalnega učenja, ki je bila posvečena učenju za mir. Ker se v projektu Glasovi podeželja tudi sami ukvarjamo z razvojem metod globalnega učenja, smo menili, da bodo predstavljeni pristopi zanimivi tudi za nas. Na Humanitasu poudarjajo, da z učenjem in vzgojo za mir pri mladih lahko spodbujamo razvoj univerzalnih vrednot, na katerih temelji kultura miru, več »
Med obilico tem, ki jim posvečamo pozornost na svetovni ravni, so za Šolske ekovrtove tla gotovo med najpomembnejšimi. Mladi ekovrtnarji v vrtcih in šolah lahko o tleh povedo marsikaj- od tega, kaj rodovitna tla so in zakaj so tako pomembna, pa vse do tega, kako jih lahko izboljšamo s kompostiranjem in ekološkim vrtnarjenjem. Tudi naš aktualni projekt Glasovi podeželja (2024 – 2027) se posveča več »